Idealny rower w góry

Coraz więcej osób decyduje się na chociażby rekreacyjne jeżdżenie rowerem. Bardzo wielu deklaruje również, że w ciepłe miesiące dojeżdża rowerem do pracy. Takie rozwiązanie na pewno pozwala oszczędzić trochę pieniędzy i, co najważniejsze, jest dla nas bardzo zdrowe.

Niedrogi rower na górskie wyprawy

tanie rowery górskieAby znaleźć idealny rower dla siebie przede wszystkim radziłabym udać się do sklepu, który profesjonalnie zajmuje się sprzedażą tego typu sprzętu. Myślę, że jest to zabieg niezbędny do tego, aby stać się szczęśliwym posiadaczem wymarzonych dwóch kółek. O ile chcemy kupić rower, na przykład, miejski, nie ma z tym większego problemu. Większa filozofia zaczyna się, kiedy interesują nas, na przykład, tanie rowery górskie. Rowery górskie to dość specyficzny rodzaj rowerów. Myślę jednak, że w każdym większym mieście znajdziemy sklep, gdzie taki sprzęt dla osób bardziej wymagających najdziemy. Dlaczego bardziej wymagających? Rower górski musi być przede wszystkim bardzo wytrzymały. Porównuje się go czasami do typowego roweru wyczynowego. To znaczy, że musi być wytrzymały, ale jednocześnie również powinien być lekki. Wszystko po to, aby przy konieczności zniesienia go z jakiejś górki nie mieć z tym problemu. Następnym elementem, który wyróżnia rower do jazdy po górach jest na pewno tak zwane rowerowe zawieszenie. Składają się na nie sprężyny przymocowane przy przedniej i tylnej osi roweru, które sprawiają, że wjazd na kamień czy jazda po dziurach staje się bardziej płynna.

Odpowiedni dobór roweru uzależniony jest nie tyle od zasobności naszego portfela, choć oczywiście możemy postawić na model z najwyższej cenowej półki, co od naszych umiejętności. Myślę, że zarówno umiejętności, jak i przeznaczenie są najważniejsze w wyborze odpowiedniego dla nas roweru.